Vítejte na stránkách SDH Stodůlky.  
Praha 13 se nachází na jihozápadě hlavního města Prahy, SDH spadá do okrsku číslo 7
a výjezdová jednotka je zařazena do kategorie JPO 3.
M l a d í   h a s i č i

SEKCE

 

MLÁDEŽ - naše činnost a výsledky


ročník 2009 - 2010
  trenirovka   7.září Dnes jsme se sešly poprvé po prázdninách a nacvičovaly na sobotní soutěž v Třebonicích.

sport 12.září.,
Memoriál J.Holečka
Více viz Kultura 2009
Za týden nás čeká soutěž v Lipencích.

sport 19.září,
Memoriál J.Bednáře
Účast na soutěži v Lipencích byla naše poslední tento kalendářní rok. Za krásného, slunného počasí se osmého ročníku Memoriálu Josefa Bednáře zúčastnily dvě družstva mladých hasičů našeho sboru. Družstvo v kategorii mladší děti po prvním pokusu bylo beznadějně poslední. Ve druhém kole se již dařila souhra všech a po zlepšeném pokusu skončilo celkově na čtvrtém místě. Nechybělo moc a mohlo být i třetí. Družstvo v kategorii starší děti o příčky níže, celkově na sedmém místě, když po prvním kole bylo na místě šestém.
Je to také tím, že tento sport je kolektivní a není možné aby si děti něco natrénovaly a pak v jiném složení musely absolvovat soutěž. Mohlo se také stát, že ostatní děti mohly jít domů a vůbec nemusely na soutěž jet. Kategorie jsou omezené věkem, nelze kombinovat družstva. Jelikož tento sport je kolektivní, kvůli jednomu trpí ostatní.

soutředění 2.-4.října,
Hrachov
I letos, tak jako každý rok, byla naplánováno soustředění jako příprava na sezonu 2009-2010. Opět po prázdninách začala roční hra PLAMEN. A opět s námi jeli mladí hasiči z Řeporyj.
Všichni, někteří tady byli vloni, někteří jsou tu poprvé, mají stejný cíl - získat nebo upevnit všestrannou sportovní zdatnost a zároveň zvýšit si své znalosti. Zkrátka zdokonalit se ve znalostech na závod požární všestrannosti. Střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana a překonávání překážek.
Po příjezdu nás čekala večeře, pak se řešilo ubytování, rozdělení na pokoje. První úkol pojmenovat doupata. Do večerky si děti malovaly.
V sobotu ráno rozcvička, snídaně. Pak se na jednotlivých stanovištích procvičovalo to, co mladé hasiče čeká již příští týden na závodě požárnické všestrannosti (ZPV): základy topografie (zorientovat mapu a topografické značky), uzlování, základy první pomoci, požární ochrana (grafické značky technických prostředků PO, hasební prostředky). Po obědě ještě nácvik střelby ze vzduchovky a překonávání překážky po vodorovném laně.
Sobotní odpoledne strávily děti venku "lovem zvěře". Ve vytyčeném teritoriu měly za úkol v určitém časovém termínu "odchyt zvěře" (sbírání obrázků s různými zvířaty), a poté se vyhnout strážcům a zvířata prodat. Pokud vypršel čas a byly chyceni putovaly do vězení. Nejlépe si s nástrahami poradil a nejvíce nachytal Petřík Buřil, pak Alex a Míša. Po věčeři se děti sešly k soutěži ve zpěvu, a tu vyhrála Terezka, která od poroty získala nejvíce bodů. O druhé místo se podělily Monika s Kristýnou, o čtvrté místo se dělil Pavel s Leontýnkou.
V neděli už na vyznačené trati podle Směrnic hra Plamen, na jednotlivých stanovištích plnily určené hlídky úkoly, tak jak se to učily včera.
Po obědě následovalo vyhodnocení všech soutěží, předání sladkostí, úklid a balení kufrů. Chvíle hraní venku a odjezd domů.
pár fotografií z pobytu Hrachov

ZPV 10.10., Stodůlky Dnes začalo první kolo hry Plamen a to závodem požárnické všestrannosti.
Naše umístění: družstvo dětí v kategorii mladší i starší shodně 4. místo. V kategorii dorostu - jednotlivci T.Gregorovič - druhé místo, J.Hrůza pátý a E.Fischer šestý.
Výsledky k nahlédnutí (*.pdf) zde.

odkaz další stránka