Vítejte na stránkách SDH Stodůlky.  
Praha 13 se nachází na jihozápadě hlavního města Prahy, SDH spadá do okrsku číslo 7
a výjezdová jednotka je zařazena do kategorie JPO 3.
M l a d í   h a s i č i

SEKCE

 


MLÁDEŽ - naše činnost a výsledky


ročník 2007 - 2008
soutředění5.-7.10.07,
soustředění Račice
V krásném prostředí křivoklátského mikroregionu letos proběhla příprava na sezonu 2007-2008, začíná roční hra PLAMEN.
Více viz kultura.
ZPVSobota 20.10.07, LipenceDnes nastal den "D". Tento den začalo první kolo hry Plamen a to závodem požárnické všestrannosti v Lipencích. Před touto soutěží jsme byli na soustředění v Račicích. A takto jsme zabodovali. Naše umístění: v jednotlivcích dorostu J.Hrůza 7. a M.Kuttner na 4. místě, družstvo mladší - 7. místo, starší 2. místo.

sport10.11.07,
Memoriál M.Habadové
V nafukovací hale na Strahově se za mladé hasiče zúčastnili - za starší dívky Jana Vrátná ... za mladší chlapce Robert Michl a v kategorii starší chlapci Lukáš Nerad.
Jana skončila na 88 místě z celkového počtu 120 soutěžících dívek. Robertovi se povedlo skončit na 25 místě z počtu 75 mladších chlapců. A Lukáš? Z celkového počtu 97 soutěžících starších chlapců skončil na 43 místě.

kulturaMikulášLetos již podruhé jsme se rozhodli uspořádat mikulášskou nadílku pro děti ze Stodůlek ve Spolkovém domě. Program byl připraven s úřadem městské části, o spoustu písniček, ale hlavně soutěží o hezké ceny se postarala agentura VOSA. V závěru tříhodinového odpoledne se přítomné děti dočkaly příchodu Mikuláše, anděla i čertů. Tak jako vloni i letos však čerti odešli s prázdnou.

  kultura  BambiriádaDesátá Bambiriáda se konala tradičně na Střeleckém ostrově od 22. do 25.května.
Jedná se o přehlídku občanských sdružení dětí a mládeže.

  kultura  1.červen, Dětský den "U vrby"Tak jako každý rok i letos jsme pro děti, které přišly s rodiči za námi k vrbě, připravili plno soutěží a odměn. Za krásného počasí jsme s dětmi strávili celé nedělní odpoledne, užili jsme si spousty zábavy, oslavili dětí svátek. Za hodnotné výkony si děti odnesly domů spoustu dárků, snědlo se hodně buřtů. Takže milé děti příští rok nashledanou.

7.červen, Městské kolo soutěže Plamen, TřeboniceKonečné pořadí městského kola soutěže Plamen: 1. Zličín, 2. Řeporyje, 3. Lipence, 4. Stodůlky, 5. Třebonice. Na mistrovství republiky postupuje tak jako vloni družstvo ze Zličína, kterému blahopřejeme a přejeme co nejlepší výsledek.
Výsledky k nahlédnutí (*.pdf) zde.


kulturaČastobořŽili byli stodůlečtí hasiči, do světa si opět vyrazili, aby si na piráty zahráli, svá těla si osvěžili a mladí svoji odvahu si vyzkoušeli.
Čůza voda jinde šplouchla, náhle vlna bouchla, voda jinde šplouchla, pár lodí spláchla.
Proč mám být venku? Dal bych si sklenku v útulném šenku. Kousek přízně Boha bych si schoval, jen kdybych na břeh dopádloval.
V pátek 20.června v podvečerních hodinách vyrazil do kempu na Slapech oddíl mladých hasičů spolu s dospělými užít si pirátského víkendu. Ten započal sobotním dopolednem, kdy mladí hasiči byli rozděleni do tří skupin. Každá si měla zhotovit vlajku a zabrat si své výsostné území. Starší kamarádi v té době postavili vor a spustili ho na vodu, kde byl podroben první úspěšné plavbě.
Odpoledne strávili dobrodružní piráti hledáním uschovaného pokladu.
V podvečer se všichni sešli u menšího ohně, aby naplnili své žaludky a připravili se na noční bojovku.
Následující den bylo provedeno vyhodnocení, všichni piráti byli odměněni a zbytek času do odjezdu sváděli souboje s tajemnými vodními živly, jakožto piráti bitevních lodí.
pár fotografií z pobytuPirátský víkend

výlet21.9.08,
vojenské muzeum Lešany
Nedělní den byl ve znamení vojenské techniky. V rámci plnění směrnic hry Plamen děti navštívily expozici Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha. Děti měly možnost si prohlédnout sbírku historických tanků, kanónů a motocyklů; dále obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel pocházejících z období od roku 1890 až do současnosti.

ročník 2008 - 2009
soutředění3.-5.října,
Hrachov
Tak jako každý rok, byla naplánována příprava na sezonu 2008-2009. Začíná roční hra PLAMEN. Opět s námi jeli kamarádi z Řeporyj.
Všichni mají stejný cíl - získat nebo upevnit všestrannou sportovní zdatnost a zároveň zvýšit si své znalosti. Zkrátka zdokonalit se ve znalostech na závod požární všestrannosti. Střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana a překonávání překážek.
V sobotu se na stanovištích procvičovalo to, co mladé hasiče čeká již příští týden na okrskovém kole. Odpoledne si na připravené krátké trase ověřily to, co se naučily.
V neděli už na vyznačené trati podle Směrnic hra Plamen, na jednotlivých stanovištích plnily určené hlídky úkoly.
Po dvou hodinách strávených na čerstvém vzduchu si všichni pochutnali na obědě, po kterém následovalo vyhodnocení všech soutěží, předání sladkostí, úklid a balení kufrů. Po krátké vycházce i vytoužený odjezd domů.
pár fotografií z pobytuHrachov
video

hrachov08, nahráno na Streamuj.cz


ZPV11.10., CholupiceDnes začalo první kolo hry Plamen a to závodem požárnické všestrannosti. Naše umístění: v jednotlivcích dorostu J.Hrůza 2., družstvo starší 6. místo.

trenirovka3.březenI dnes jsme se šešly v tělocvičně k tréninku. Dnes jsme nacvičovaly vázání uzlů. Už za nedlouho nás čeká první kolo zimního poháru v uzlování.

Zimní pohár v uzlování - 1.kolo14.3., D.MěcholupyV prvním kole Zimního poháru v uzlování ve starší kategorii byl nejlepší z našeho družstva Eda Fischer na 11. místě, družstvo skončilo celkově osmé. Nejlepší z mladší kategorie byl Matěj Néma a družstvo postoupilo do Městského kola z třetího místa.
Výsledky k nahlédnutí (*.pdf) zde.

Zimní pohár v uzlování - městské kolo21.3., ZličínDružstvo v mladší kategorii se umístnilo na druhém místě.
Výsledky k nahlédnutí (*.pdf) zde.

  trenirovka  23.dubenTak jako každý čtvrtek, i dnes jsme se šešly k tréninku. Dnes jsme nacvičovaly útok a štafety.

  trenirovka  7.květenDnes jsme jely do Třebonic nacvičovat požární tok s překážkami CTIF.

  trenirovka  14.květen Dnes jsme se poprvé sešly v úplném počtu a u rybníka jsme nacvičovaly na sobotní soutěž v Řepých.

Memoriál Fr. Zvoníčka16.5., ŘepySobotní ráno nevypadalo vůbec dobře. Lilo jako z konve. Čekají nás venku, první jarní závody. Klasické požární útoky. Při nástupu, před samotným losováním, nám řekli, že soutěž je jen na jedno kolo. Čekají nás další závody a nikdo nechce abychom tu nastydly. V mladší kategorii družstvo "A" si vylosovalo startovní číslo tři, družstvo "B" pět. Družstvo ve starší kategorii si vylosovalo pětku. Pokusy šli jeden za druhým, navzájem jsme si fandily a už jsme se těšily na vyhlášení výsledků. Áčko skončilo třetí, bohužel béčko až šesté. Na starší zůstala nakonec brambora. Za týden nás čeká I. kolo hry Plamen.
Fotografie vstup ze sekce činnost 2009 - soutěž Řepy.
Výsledky k nahlédnutí (*.pdf) zde.

  soustředění  17.květen, TřeboniceJe neděle, slunce svítí, máme po závodech v Řepých, ale protože nás čeká I.kolo hry Plamen a nemůžeme říct, že všechno umíme, proto jsme ráno vyrazily na hřiště do Třebonic. Máme výhodu, že soutěž proběhne právě tady. Po příjezdu nás Eva rozdělila na skupiny, ve kterých budeme soutěžit, a dospělí zatím připravili jednotlivé disciplíny. Jako první nás čeká 400 metrů. Po několika pokusech jsme šli nacvičovat štafetu požárních dvojic. I když nám to Eva ukázala jak to máme dělat, stejně jsme to dělaly špatně. Takže po tom co nás Eva několikrát seřvala jsme měly na programu štafetu 4x60 metrů. Tady se neobešlo bez menších oděrek u Boba a Terezky. Nakonec musíme nacvičit požární útok s překážkami. Tady nejvíc zlobila Sofie. Ta zlobí vždy. Chudák Eva. No, ale protože je pozdní odpoledne, dospělí balí a chystáme se domů. Ještě se naučit a zapamatovat hlášení. Zítra nám trénink odpadá, ještě čtvrtek a pak už závody.
fotografieSoustředění v Třebonicích

I.kolo hry Plamen23.-24.květen, Třebonice
fotografieI.kolo hry Plamen v Třebonicích

Městské kolo soutěže dorostu6.6., TřeboniceMěstského kola se zúčastnili naši mladíci Tomáš Gregorovič a Jakub Hrůza.

Bambiriáda6.6., Dětský a Střelecký ostrov11. ročník přehlídky činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času - Akce pro všechny děti, které se nebojí absolvovat autoškolu u městské policie. Zvládnout lanové překážky, sestavit hlavolam, vzlétnout balónem. Umí srazit proudem vody kuželkovou stavbu, dělat zadáka na lodi, chodit v dřevěném kole. Upadnout, vstát, usmát se a neutíkat bez boje….

Městské kolo hry PLAMEN6.6., LipenceV Lipencích se konal závod požárnické všestrannosti městského kola hry PLAMEN. Velitele a 4 členy družstva tvořily: Eda Fischer, Monika a Veronika Jordánovy, Bobo Michl a Jana Vrátná. Za občasného odpoledního deště, hlídka splnila úkoly na všech stanovištích. První pomoc a požární ochrana bez trestných bodů, určení azimutu se vůbec nepodařilo, střelba ze vzduchovky a překonání překážky po vodorovném laně také s tretnými body. Hlídka startovala jako pátá a pátá také skončila.

Městské kolo hry PLAMEN7.6., Strahov

odkazdalší stránka